ראיון עם מנהלת חשבונות עצמאית אורית לסרי

ראיון עם מנהלת חשבונות עצמאית אורית לסרי

שלום, ספרי לנו קצת על הרקע המקצועי שלך

אני אורית לסרי, גרה בפ"ת. בהכשרתי אני יועצת מס מוסמכת, מנה"ח וחשבת שכר. בעלת ניסיון מקצועי נרחב מעל 17 שנה. בתפקידי האחרון, הייתי מנה"ח ראשית בחברה ולאחר כ-11 שנה בתפקיד וכמנהח בחברות שונות, החלטתי לצאת לעצמאות, להקים משרד עצמאי למתן שרותי מיסים וחשבונאות. מתוך הבנה שכך אוכל לממש את יכולותי ואת כל הידע הנצבר והמתווסף ולתת שרות אישי לכל דורש בתחום. שרותיי כוללים: הנה"ח לחברות ולעצמאים, הכנת דוחות אישיים לעצמאים ובנוסף הכנת הצהרות הון השוואתיות שבהם אני מתמחה ואת כל שרותי החשבונאות הנדרשים עבור כל עצמאי.

למה החלטת ללמוד הנהלת חשבונות? מה משך אותך בתחום?

תמיד הייתה לי זיקה ואהבה לעיסוק בחישובים, מספרים, פרטים. נתונים המספרים סיפור בדרך אחרת. חשיבתי הריאלית וההומנית, עוזרת לי ככלי לביצוע ולהבנה טובה של הדברים.

מה לדעתך האתגר הכי גדול של מנה"ח בארגון שבו את/ה מועסק/ת?

האתגר הכי גדול של כל עסק בכל שלב, היא לדעת איך להשתמש בכל המידע החשבונאי הנצבר, תוך כדי פעילות ולא בדיעבד. כך שתהיה יכולת להתייעל, לראות את הדברים תוך כדי פעולה. תוך כדי שימוש בתוכנות ובסביבה מתקדמת. בעתיד, כל מערכת הכספים תנוהל בצורה כמעט אוטומטית, כך שלמעשה, תהיה משמעות רבה יותר לידע ולההבנה של רוב העובדים, זה יהיה ההון האנושי הנדרש במשק.

האם את/ה נתקל/ת במצבים בהם אין לך מספיק ידע מקצועי ומעשי? איך את/ה מתגבר/ת על הפער?

היופי בחיים, שתמיד אנו במצב שאנו יכולים ללמוד ולהתפתח. כך למעשה מרגישים חיים. אם היינו יודעים הכל ומראש, הכל היה משעמם ודומם ולא היינו מרגישים כחיים. במצבי אתגר כאלו, אני הכי מרגישה חיה, זה משמח אותי ובמצבים שכאלו, לומדת ועושה כל שנדרש לפתוח כל מצב. לכל אתגר יש פיתרון.

איך נכנסת למקום העבודה הראשון שלך בתחום?

מקום עבודתי הראשון בתחום, היה במשרד רואה חשבון. ניהלתי מספר תיקי לקוחות שונים מ א ועד ת. כולל הכל. כך שידעתי כבר מלכתחילה את כל הפעולות הנדרשות בניהול חשבונות ומשכורות כולל דוחות שנתיים. בית
ספר מעולה.

מה הטיפ הכי טוב שאת/ה יכול/ה לתת למנהלי חשבונות אחרים בתחום?

ללמוד ולעבוד במספר תחומים הקשורים בהנה"ח, לקוחות,ספקים,התאמות וכו. כך תוכלו לצבור ניסיון בתחום, זה
ייאפשר לכם בעתיד למצוא משרה הולמת כפי שרציתם.

מה תחומי האחריות שלך כמנהל/ת חשבונות במקום העבודה שלך? איזו הנה"ח את/ה עושה?

כעצמאית ומנהלת משרד לשירותי מיסים וחשבונאות, אני מעניקה את כל שרותי הנה"ח לחברות ולעצמאים. הנה"ח כפולה וחד צידית וגם משכורות. הידע והניסיון הנרחב שרכשתי, מאפשר לי לנהל תיקים הנהח שונים כולל ידע נרחב בדיני עבודה הנדרש להכנת משכורות.

איפה את/ה רואה את עצמך בעוד 5 שנים מבחינת הקריירה?

במשרדי, מנהלת עסק בתחום המיסים והחשבונאות. עם לקוחות מרוצים, אשר אעניק להם שרות מקצועי ואישי, מה שלי יעניק, סיפוק אמיתי ומימוש.

על אלו תוכנות הנה"ח/שכר יוצא לך לעבוד היום. על מה עבדת בעבר. מה את/ה מעדיפ/ה ולמה?

Excel. פריוריטי, חשבשבת, מיכפל, שיקלולית, חיסולית, ריווחית, סאפ.

האם יצא לך להשתמש באחרונה בשירותים של הלשכה. אם כן באילו? על אילו שירותים היית ממליצ/ה למנה"ח אחרים?

כן, אני לומדת ועוברת השתלמויות בערוץ האתר וכיום לומדת גם את קורס הפריוריטי דרך הלשכה. אני מאוד מרוצה מהשרות האדיב והמקצועי וחבל לי בעיקר שרק לאחרונה אני מודעת לארגון, ולשרות שלו למנה"ח. אני ממליצה להתחבר ולהיות חבר באירגון.

מעוניינים ליצור קשר עם אורית, לשכור את שירותיה או לקבוע פגישה?

מוזמנים להיכנס לעמוד האינטרנט הרשמי של אורית לסרי – בלחיצה כאן

נהנתם מהראיון? רוצים גם אתם להופיע במדור זה?

שלחו לנו הודעה עם השם המלא והמספר טלפון שלכם ואנחנו נראיין אתכם למדור. 

חשבנות שיכול לעניין אתכם לקרוא גם....

סכומים ושיעורים במע"מ

סכומים ושיעורים במע"מ בדף זה נמצא ריכוז של סכומים ושיעורים המופיעים בחקיקה ובתקנות ורלוונטיים לנושא מס ערך מוסף לחצו כאן למעבר לדיווח באתר רשות המיסים

קרא עוד »

על הלשכה

הלשכה הינה האגוד המקצועי של ענף מנה"ח בישראל, המקיף מעל 50,000 איש העוסקים בתחום. הלשכה פועלת במטרה לשמר ולשפר את האינטרסים המקצועיים והכלכליים של העוסקים בו.

עקבו אחרינו

רוצים להצטרף?

דילוג לתוכן